atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Strategia na 2024 rok. Skuteczne planowanie działań restauracji

Strategia na 2024 rok. Skuteczne planowanie działań restauracji

2024 zbliża się wielkimi krokami, dlatego każda restauracja już teraz powinna rozpocząć planowanie działań na nowy rok. W końcu nie jest tajemnicą, że skuteczna strategia to klucz do sukcesu w branży gastronomicznej. 

Jak zaplanować działania restauracji, aby zapewnić jej rozwój i innowacyjność, ale także zadowolenie klientów? Podpowiadamy, jak to zrobić!

Analiza własnego biznesu i konkurencji 

Pierwszym etapem powinna być dogłębna analiza własnej działalności. Spróbuj określić, co do tej pory wyróżniało Twoją restaurację – może to być unikalny styl kuchni, wyjątkowa atmosfera czy innowacyjne podejście do obsługi klienta. Równie ważne jest przyjrzenie się konkurencji, aby zrozumieć ich mocne strony i słabości. To pomoże Ci skorygować własne błędy i wprowadzić innowacyjne zmiany.

Wskazówka:

Analizuj również swoich klientów – zbadaj ich preferencje, oczekiwania i zachowania zakupowe. Badania rynkowe, ankiety online czy analiza danych z programów lojalnościowych są szczególnie pomocne w procesie tworzenia strategii.

Określanie celów marketingowych

Zdefiniuj konkretne cele marketingowe. Na przykład jeśli Twoim celem jest zwiększenie rozpoznawalności restauracji, możesz planować kampanie w mediach społecznościowych, czy organizowanie eventów tematycznych. Dla celów związanych ze wzrostem sprzedaży rozważ promocje, oferty specjalne i programy lojalnościowe. Pamiętaj, aby cele były SMART, czyli specyficzne (specific), mierzalne (measurable), osiągalne (achievable), adekwatne (relevant) oraz określone w czasie (time-bound).

Planowanie budżetu

Realistyczne planowanie budżetu wymaga uwzględnienia wszystkich potencjalnych wydatków i dochodów. Rozdziel budżet na poszczególne obszary: reklama, promocje, szkolenia personelu, ulepszenia technologiczne i remonty. Pamiętaj o elastyczności – w razie potrzeby warto mieć możliwość przesuwania środków między różnymi działaniami. Monitoruj regularnie wydatki i przychody, aby mieć pewność, że nie wychodzisz poza ramy ustalonego budżetu.

Dobór narzędzi marketingowych

Wybierz narzędzia marketingowe, które najlepiej odpowiadają Twoim celom i budżetowi. Jeśli chcesz postawić na promocję online, wybierz reklamę na platformach społecznościowych (Facebook, Instagram, TikTok) i na Google Ads. Współpraca z lokalnymi influencerami lub blogerami kulinarnymi również może pomóc zwiększyć widoczność. Dodatkowo nie zapomnij o email marketingu i programach lojalnościowych, które skutecznie zachęcają klientów do powrotów.

Wskazówka od nas:

W przypadku promocji offline skutecznym działaniem jest udział w lokalnych wydarzeniach (np. dni miasta) i organizacja warsztatów kulinarnych, z których mogą korzystać m.in. firmy.

Badanie wyników i rewizja strategii marketingowej

Regularna analiza efektywności działań marketingowych to etap, którego nie da się pominąć podczas tworzenia efektywnej strategii. Wykorzystaj narzędzia analityczne dostępne w mediach społecznościowych, Google Analytics czy systemy CRM, aby śledzić, jakie działania przynoszą najlepsze rezultaty. Otwórz się na ewentualne modyfikacje swojego planu, które dopasowane do zmian na rynku, feedbacku od klientów i trendów. 

PS Pamiętaj, że jakakolwiek strategia biznesowa będzie lepszym rozwiązaniem od przypadkowych działań podejmowanych „ad hoc”. Postaraj się uwzględnić w swoich planach strategię zmniejszania odpadów, wykorzystywania lokalnych produktów i oszczędności energetycznych.

Niech 2024 rok będzie czasem rozwoju, sukcesów i zadowolonych Gości!

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Natalia Domurat 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń