atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Dlaczego burgery są popularne w Polsce?

Dlaczego burgery są popularne w Polsce?

W 2022 roku oficjalnie zdetronizowały najpopularniejszą dotychczas w Polsce pizzę. Dzisiaj, według raportu marki Uber, to właśnie burgery są najczęściej wybieranym daniem w dostawie. W nierozerwalnym połączeniu z frytkami znalazły się na szczycie zestawienia. Ale dlaczego tak się stało? Co sprawia, że tak chętnie kupujemy burgery? Sprawdźmy!

Stało się –  od 2022 roku cheeseburger z frytkami stanowi nasz wybór numer jeden podczas zamawiania jedzenia do domu. Nie oznacza to jednak, że burgerownie mają spokój stacjonarnie. Wystarczy spojrzeć na tłumy przewijające się ulicą Złotą w Warszawie, gdzie od lat znajduje się jeden z chętniej wybieranych lokali serwujących ten amerykański specjał. A punkty innych marek nie pozostają w tyle. Kroją, pieką i smażą na potęgę – zwłaszcza, że zamawiane burgery często są naprawdę potężne. Trzy kawałki wołowiny w jednej bułce? Nie ma sprawy. 

Dlaczego tak się dzieje?

Od momentu otwarcia pierwszego lokalu McDonald’s w Polsce nastąpiła duża zmiana. Dzisiaj burger nie kojarzy nam się już tylko z restauracją pod złotymi łukami. Wręcz przeciwnie – obraz burgera jako kiepskiej jakości fast foodu uległ zmianie. Dzisiaj restauracje prześcigają się w doborze coraz bardziej jakościowych składników. Wołowina Hereford wyhodowana w rytmie slow, dla osób na diecie wege – osobno smażony Beyond, a do tego ekologiczny Mimolette czy chutney z bio mango Nam Dok Mai… takie rzeczy już nie dziwią, lecz tworzą standardową ofertę wielu burgerowni. W związku z tym nie postrzegamy burgera jako taniego fast foodu, a raczej jako wysublimowane doświadczenie kulinarne. 

Rola dodatków

W tym doświadczeniu równie ważną rolę grają dodatki. Zazwyczaj surówka, ale przede wszystkim – frytki. Z ziemniaków lub batatów. Posypane serem i ziołami, serwowane z sosem lub bez. Najczęściej w kilku rozmiarach do wyboru. Zwróć uwagę, że owszem: pierwsze miejsce zajął cheeseburger, ale(!) w duecie z frytkami. Dodatki stanowią istotną część oferty burgerowni, napędzają sprzedaż. Są również formą idealnej przekąski podczas spotkań, kiedy jedna z osób nie ma apetytu na całego burgera. Poza frytkami rozważ także wprowadzenie serowych kulek czy cebulowych krążków do swojej karty. 

PS Wysmaż korzystniej frytki, stosując kilka naszych porad. Zobacz: Jak usmażyć idealne frytki?.  

Wybór ponad wszystko

Burger pozwala na dowolne żonglowanie dodatkami i składnikami bazowymi – równie blisko takiej elastyczności jest jedynie pizza. Kilka rodzajów wege kotletów, różne sery i warzywa w wielu postaciach – od surowych, poprzez grillowane i smażone, aż po karmelizowane… Wybór w przypadku burgera jest mocnym punktem napędzającym sprzedaż. Z kolei bezglutenowa, żytnia czy keto bułka sprzyja osobom na różnych dietach eliminacyjnych. We współczesnej burgerowni niemal każdy znajdzie coś dla siebie. A to wielki plus, biorąc pod uwagę mnogość diet i nadwrażliwości pokarmowych. 

Sycący posiłek na pełnym luzie

Spotkanie przy burgerze ma zazwyczaj swobodny charakter – nawet bardzo dobra burgerownia często będzie miała trochę niższy próg wejścia niż włoska restauracja, serwująca wyśmienite dania z pizzą na czele. Wypad na burgera jest niezobowiązujący. Co więcej, lokal z burgerami nierzadko stanowi ulubiony punkt na mapie osób chodzących na siłownię. Porządna dawka jakościowych kalorii pomaga im osiągnąć fizyczne cele. Niezależnie jednak od naszych motywacji, warto przyjrzeć się tematowi burgerów pod kątem otwarcia biznesu gastronomicznego lud rozszerzenia swojej aktualnej oferty. Taki sycący posiłek na pełnym luzie może być naprawdę dochodowy!

Raport Uber: https://www.uber.com/pl/blog/uber-eats-cravings-report-2022/ 

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń