atom/ico/search
MENU 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
ZAMKNIJ 375D118D-84FF-48D0-BD30-194B2F6BE727 Created with sketchtool.
Portal gastronomiczny > Jak poprawić smak potraw z grilla w prosty sposób?

Jak poprawić smak potraw z grilla w prosty sposób?

Ah grillowanie! Daje tak wiele możliwości pod kątem budowania smaku. I choć po wyobrażeniu sobie potrawy z grilla czujemy pewien charakterystyczny smak czy aromat, to jednak grillowanie w kuchni profesjonalnej daje nam cały ogrom opcji pod kątem budowania kulinarnych wrażeń. Dania słone, kwaśne lub słodkie czy też słodko-kwaśne z dodatkiem soli… Po prostu rozgrzewasz ruszt i zaczyna się całe komponowanie smakowych doznań.  Ale, ale! Czasami potrawy z grilla wychodzą trochę zbyt suche lub… nudne. Jak to zmienić w prosty sposób, żeby nie dokładać sobie pracy? Sprawdź!

Godziny rozmów z wybitnymi szefowymi i szefami kuchni oraz nasze własne doświadczenie zaowocowały tymi kilkoma prostymi poradami – bo czasem klucz do kulinarnego sukcesu nie wymaga wielkich nakładów pracy. Zobacz, jakie proste rozwiązania warto mieć z tyłu głowy, odpalając ruszt w tym sezonie. 

Marynaty i glazury. Jak przygotować je sprytniej i smaczniej? 

Te mieszanki oleju, octu, ziół i przypraw dodają smaku mięsom oraz produktom wege.  Dodatkowo pomagają zachować wilgotność potraw – po ich zastosowaniu zapomnij więc o charakterystycznie suchym włóknie wewnątrz. Wystarczy, że namoczysz mięso, tofu czy seitan w marynacie na kilka godzin przed grillowaniem, a uzyskasz smaczne, soczyste i aromatyczne konsystencje. Nasza rada? Do marynat i glazur nie stosuj olejów tłoczonych na zimno – nie są wystarczająco odporne na utlenianie zachodzące podczas grillowania. Pamiętaj również, aby na każde trzy łyżki oleju dodać do swojej mieszanki coś kwaśnego, np. sok z cytryny lub limonki. Dzięki temu uzyskasz dobry smak, a białko ulegnie ścięciu. 

Dowiedz się więcej na temat marynat z naszego artykułu: Marynata – klucz do sukcesu w kuchni

Grillowanie a tłuszcz. Produkty profesjonalne – klucz do wygody i smaku 

Aby grillowane przez Ciebie potrawy nie przywierały do rusztu i nie przypalały się, użyj niewielkiej ilości tłuszczu do  rozgrzewającej się powierzchni. Doskonałym rozwiązaniem będą produkty przeznaczone konkretnie do tego celu – najlepiej w wygodnej formie aerozolu, aby mieć pełną kontrolę nad dozowaniem i równomiernie rozprowadzić tłuszcz. Sięgnij na przykład po Optima Trenn Spray od Bunge. To środek natłuszczający, zapobiegający przywieraniu potraw do grilla. Pamiętaj, że jest to produkt do użytku profesjonalnego. Stosuj go zgodnie z zaleceniami producenta. 

Nietypowe przyprawy, zioła i sosy, które poprawią smak Twoich dań w ciekawy sposób

Posypywanie mięsa, tofu czy warzyw ziołami takimi jak oregano, tymianek, rozmaryn lub mięta nie tylko dodaje smaku, lecz także poprawia wygląd potraw. Podobnie działają sosy serwowane z gotowym daniem. I to już z pewnością wiesz. Postaraj się korzystać ze składników niestandardowych. Postaw na mieszankę ostrości i słodkości z różnych stron świata. O czym mowa? Dowiedz się więcej z naszych artykułów:

– 5 orientalnych przypraw/ziół z kuchni świata, które warto mieć!: https://smazymy.com/5-orientalnych-przypraw-ziol-z-kuchni-swiata-ktore-warto-miec/

– Sosy – bazy (sosy  “matki”) i wersje (“małe” sosy): https://smazymy.com/sosy-bazy-sosy-matki-i-wersje-male-sosy/

Wyszukaj

Facebook

Newsletter

Nie masz konta? Zarejestruj się
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem i sprawdź najnowszą ofertę!

Kontakty dla kucharzy:

Telesales HoReCa 22 463 96 44

Region Północny:
Tomasz Gołębiowski 602 796 729

Region Centralny:
Mirosław Balcerzak 606 802 966

Region Południowy:
Katarzyna Żyła 692 459 048

Kontakty dla cukierników:

Telesales cukiernictwo 699 821 714

Zwiń